WYBIELANIE
Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to najbezpieczniejszy, najskuteczniejszy i najszybszy sposób na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu.
METAMORFOZA
W naszym gabinecie wybielanie przeprowadzamy przy pomocy lampy zoom oraz wybielania nakładkowego. Często te dwa rodzaje wybielania są łączone przez pacjentów w przypadku niezadowalającego efektu po wybielaniu lampą. U Pacjentki efekt hollywoodzkiej bieli osiągnięto właśnie dzięki połączeniu wybielania przy pomocy lampy z wybielaniem nakładkowym.
Zęby należy przygotować do przeprowadzenia zabiegu wybielania
Przed wybielaniem, należy wszystkie zęby wyleczyć oraz przeprowadzić pełną higienizację, by pozbyć się kamienia i osadu, które hamują dostęp preparatu wybielającego do szkliwa.
Kiedy nie należy wybielać zębów?
Zabiegu wybielania zębów nie wykonuje się u:
- Kobiet w ciąży. Ze względów etycznych, dotąd nie przeprowadzono badań potwierdzających, jak substancje czy urządzenia wykorzystywane w trakcie wybielania wpływają na zdrowie ciężarnej czy rozwój płodu. Kobiety w ciąży spośród wszelkich zabiegów stomatologicznych, powinny decydować się jedynie na zabiegi lecznicze, a wszystkie inne zostawić na później.
- Pacjentów z chorobami jamy ustnej, takimi jak: próchnica, stany zapalne dziąseł, odsłonięte korzenie zębowe, afty, owrzodzenia czy nadwrażliwość zębów.
- Pacjentów z uczuleniem na którykolwiek składnik wybielający.
- Dzieci i młodzieży do lat 16.
A także u :
- pacjentów z koronami, licówkami czy po wykonaniu bondingu – preparaty wybielające wybielają szkliwo, nie ceramikę. Nie wybielą więc licówek, koron czy kompozytu, którym pokryta jest część zęba po bondingu.
Więcej o wybielaniu w Długosz&Długosz: